Букет тюльпанів: як довше зберегти та доглядати

Опубликовано: 17 декабря 2018
932 раз

Букет тюльпанів - відмінний подарунок на День народження, ювілей, 8 Березня та на інші свята. У природі існує понад 110 сортів тюльпані, які відрізняються між собою формою і кольором пелюстки, висотою стебла (наприклад, з квіток з довгими стеблами можна створювати круглі і каскадні композиції). Їх можна поєднувати з калі, трояндами, гіацинтами, ранункулюсами, створюючи прекрасні і вишукані композиції.

Правила зрізання тюльпанів

Спеціалісти з flores-shop.com.ua розповіли нам, що зрізати тюльпани краще за все вранці, коли повітря ще не встигло прогрітися и на листі видно крапельки роси. В цей час квіти ще не розкрилися, тому найбільш сповнені поживними речовинами та вологістю. Забарвлення бутонів не повинне бути досить насиченим: у вазі вони розпустяться і придбають яскравий природній колір. Якщо квіти будуть транспортуватися на велику відстань, то після зрізання їх потрібно окропити водою, потім замотати у газету чи пакувальний папір та збризнути водою. У такому стані вони будуть мати свіжий вигляд протягом 5-6 год.

У зимовий період квіти потрібно занести до приміщення, де температура трішки нижча кімнатної і залишити на пару годин. І тільки потім заносити у теплу кімнату, інакше від різкого перепаду температур вони швидко загинуть. Це правило діє і тоді, коли в кімнаті активно працює кондиціонер. Для букету потрібно вибирати квіти з однорідно забарвленим і пружним стеблом, без плям і пошкоджень. Листок повинен бути без жовтих плям, посічених і сухих кінчиків: якщо вони є, то він відразу видаляється.

Букет тюльпанів: як довше зберегти та доглядати - фото1

Дієві способи збереження краси тюльпанів

Тюльпани досить примхливі квіти, тому до нових умов адаптуються дуже важко. Через це флористи не рекомендують одразу ставити їх у воду. Після того, як ви отримали букет тюльпанов у подарунок, візьміть гострого ножа, витріть його ватою, змоченою у спирті, і обріжте всі стеблі. Після цього намочіть газету, і загорніть у неї тюльпани. Оклунок покладіть у прохолодне місце на 1-2 год. Як варіант: до холодильника на поличку, де зберігаються фрукти і овочі. Але свіжих і зрілих плодів там не повинно бути, бо вони виділяють газ етилен, який пришвидшує процес старіння рослин. Коли спливе час, вийміть букет з холодильника, покладіть на стіл і дайте йому хвилин 20-25 зігрітися. Після цього його можна ставити до вази.

Букет тюльпанів: як довше зберегти та доглядати - фото2

Що стосується води у вазі, то вона повинна бути холодною. Тюльпани люблять "пити", тому вазу потрібно вибирати велику і наливати в неї достатню кількість води. Міняти воду рекомендують щодня, але якщо такої можливості не має, то можна додати таблетку потовченого аспірину або дрібку лимонної кислоти. Також флористи рекомендують:

  • обприскувати квіти щодня, якщо пелюстки почали підсихати. Додаткове зволоження покращить їх зовнішній вигляд;
  • додавати у воду декілька кубиків льоду протягом дня, щоб вода була холодною;
  • помістити у крижану воду на 1-2 год, якщо опустилися бутони;
  • на ніч виносити квіти до холодного приміщення: бутони будуть закриватися і зможуть довше простояти, не обсипавшись. Дехто прибирає їх до холодильника.

Букет тюльпанів: як довше зберегти та доглядати - фото3

Квіти довше простоять у вазі і збережуть свій красивий вигляд, якщо їх підживити. Це можуть бути спеціальні засоби (наприклад, Крізан), які продаються у квіткових магазинах, або розчин цукру (обов'язково додається антисептик - оцет або таблетка аспірину, бо цукор є їжею для гнильних бактерій). Не рекомендують ставити у вазу з тюльпанами нарциси, лілеї, орхідеї, конвалії, гвоздики і маки. Зроблять забарвлення тюльпанів більш інтенсивним гілочки ялівцю і туї.

Букет тюльпанів: як довше зберегти та доглядати - фото4

Вазу з тюльпанами потрібно ставити подалі від батарей опалення, протягів і прямого сонячного проміння. Найдовше букет простоїть у приміщенні, де зберігається низька температура.