Салати мають бути у щоденному раціоні

Чомусь культура харчування українців бідна і одноманітна. Ну по-перше, тому що сніданок обід і вечеря в українців майже не відрізняються. А по-друге, кількість порід культур значно менший ніж в європейських країнах. До того ж різноманітність блюд також не багатий. Взяти навіть для прикладу такий продукт харчування як хлібо-булочні вироби. У Франції різноманітність булочок і хліба перевищує 50 видів. У Європі в хліб додають різні складові. Це може бути насіння соняшника, гарбузове, ізюм, різні прянощі. Це не значить що той їхній хліб корисніший ніж наш. Але точно означає, що наша продукція не розвивається.

Трошки відійшли від теми, а саме корисність салатів для здоров’я та гарного самопочуття. В Європі люди їдять салати щоденно, і не дарма. Якщо ви зайдете в німецький ресторан, то вам спочатку подадуть напої і салат для розгону, а потім ви будете чекати, коли приготують основну страву. Раціональне харчування згідно рекомендацій на mannton.com.ua обов’язково повинно складатись з овочів, фруктів та салатів. Насправді листя салату складаються на 95 відсотків з води, і лише 5 процентів – це поживні речовини і вітаміни. Тим не менш салат – це надзвичайно корисний продукт. Не можна щодня їсти м’ясо і бути цілком здоровим. Харчування має бути різноманітним і багатим також на зелені овочеві продукти. Салат є дуже низькокалорійним. Його можна з’їсти гору, і не набрати вагу тут ні на кілограм.

Як би там не було, провідні експерти з харчування радять їсти щодня салати, так як вони надзвичайно корисні для міцного здоров’я та гарного самопочуття. Огірки, помідори, морква капуста, буряки, зелені листкові салати, кольрабі, броколі – це можна чергувати, і кожного дня їсти щось нове. Такі овочі містять важливі вітаміни, які організм сам не може виробити. Саме тому бере з харчових продуктів. Ці вітаміни та мікроелементи просто необхідні для правильного і гармонійного функціонування. Кожен вітамін відіграє свої функції в організмі. Якщо якогось вітаміну не вистачає в організмі, то відповідні органи працюють не на повну катушку, або не правильно. В Європі салати рідко заливають звичайною олією. Частіше оливковою, або спеціальними соусами, які довго треба готувати додатково. Там досить скрупульозно відносяться до готування їжі і здоров’я. Чому би і нам, українцям, не приділити трохи часу такій важливій штуці, як власне здоров’я та гарне самопочуття. Адже мало кого воно хвилює, до тих пір, коли людина опиняється в лікарняному ліжку.

Статтю підготовлено разом з онлайн журналом про здоров’я Mannton.com.ua.