Реєстрація ФОП в Україні: покрокова інструкція

Малий і середній бізнес відіграють важливу роль в економіці більшості держав світу. Проте, Україна не може похвалитися грамотною політикою в напрямку розвитку дрібного підприємництва. Багато людей хочуть почати свою справу, але побоюються підводних каменів, які можуть стати причиною завершення діяльності. Реєстрація можлива самостійно або через посередників. Останнє - трохи дорожче, але швидше. В цьому плані можемо порекомендувати реєстрація ФОП - ціна найкраща в ЮФ Абсолют.

Хто такий ФОП?

ФОП - фізична особа, яка зареєструвалася в уповноважених органах як індивідуальний підприємець. Така людина отримує право офіційно отримувати дохід за продаж продукції і надання послуг.

У 2016 році колишній президент Петро Порошенко вніс зміни в податкове законодавство України. З 1 січня 2017 року індивідуальні підприємці виплатили єдиний соціальний внесок в розмірі 704 гривень. У 2018 році ЄСВ досяг 819 гривень, а в 2019 році - 918 гривень.

Реєстрація ФОП в Україні: покрокова інструкція - фото1

Відкриття ФОП в Україні

Реалізація ідеї - непросте завдання, що вимагає багато часу, сил і матеріальних ресурсів. Але кожен може досягти свої цілей - для цього вам необхідно зареєструватися в ФОП.

Щоб отримати ФОП, вам необхідно зв'язатися з Центром для надання адміністративних послуг населенню та написати заяву. Вам знадобиться паспорт з ідентифікаційним кодом і кілька ділових операцій в КВЕД.

Співробітники установи обробляють заявку протягом 72 годин. Потім заявнику буде видана виписка з реєстрації ФОП. Після цього вам необхідно звернутися до податкових органів для подачі документів:

 • копія паспорта та ідентифікаційного номера;
 • заяву про ведення підприємницької діяльності по єдиному податку;
 • книга обліку доходів;
 • виписка з держреєстру про реєстрацію ФОП;
 • заяву за формою Ф.5-ОПП.

Податковий орган видає єдиний сертифікат платника податків та інформацію про його сплату.

Реєстрація ФОП в Україні: покрокова інструкція - фото2

Як отримати цифровий підпис?

ФОП можна зареєструвати на порталі державної служби iGov або на веб-сайті Міністерства юстиції. Однак для цієї мети буде потрібно цифровий підпис - аналог рукописного підпису, яка забезпечує юридичну силу електронних документів.

Для отримання електронного підпису громадянин повинен звернутися в головний центр сертифікації. Процедура видачі цифрового ключа займає 15 хвилин. Вартість послуги - 1,2 гривні. При собі мати:

 • флеш-накопичувач (USB флешка);
 • паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
 • ідентифікаційної код і його копія.

Після звернення до спеціалізованого центру на руки будуть видані Договір про надання послуг ЕПЦ і заяву на формування сертифіката ЕПЦ.

Реєстрація ФОП в Україні: покрокова інструкція - фото3

Як відкрити ФОП на сайті держпослуг iGov?

 1. Перейти на портал державних послуг.
 2. Натиснути на вкладку «Послуги бізнесу».
 3. Уточнити за категорією «Державна реєстрація фізичної особи - підприємця».
 4. Відзначити область проживання.
 5. Ідентифікуватися за допомогою ЕПЦ, паспорта нового зразка або за допомогою облікового запису клієнта Ощадбанку і Приватбанку.

Реєстрація ФОП в Україні: покрокова інструкція - фото4

На сайті Міністерства юстиції

 1. Перейти на сайт Мінюстиції України.
 2. Зайти в розділ «Кабінет Електрон сервісів».
 3. Відкрити сторінку у «Заява на державну реєстрацію юридичної або фізичної особи-підприємця».

Потім користувачеві буде запропоновано пройти процедуру реєстрації, щоб оформити ФОП. Після реєстрації на сайті користувач повинен:

 • скласти заяву на реєстрацію підприємця;
 • підписати документ за допомогою ЕЦП і відправити.

Увага! Заява обробляється протягом доби.