Основні переваги і правила струменевого принтера

Опубликовано: 09 февраля 2017
1337 раз

Струменевий принтер - є добре знайомим друкуючим пристроєм для багатьох студентів, школярів, офісних і бухгалтерських працівників і співробітників банку. Цей вид оргтехніки з'явився ще 2 століття тому. Сьогодні, використання струменевих принтерів дещо скоротилося, так як їх поступово стали витісняти більш швидкі у пресі лазерні друковані пристрої. Однак до сих пір стрункий принтер має певні переваги, завдяки яким користується широким попитом у покупців. Серед них можна виділити прийнятну ціну на обладнання, а також широкий вибір різних моделей.

Основні переваги і правила струменевого принтера

Струменеві принтери володіють більш низькою вартістю, в порівнянні з лазерними агрегатами. Також швидкість їх друку досить низька. Але, в свою чергу, цей вид оргтехніки добре зарекомендував себе для домашнього користування. Якщо вам потрібно пристрій для друку в домашніх умовах або для роздруківки невеликої кількості робочої документації, оптимальним варіантом буде купити струменевий принтер.

Струменеві пристрої працюють за наступним принципом: зображення формується з безлічі точок, за допомогою матриці, яка друкує рідким барвником. Дана друкуюча техніка є відмінним рішенням для кожного, так як має безпечну конструкцію і високу надійність в експлуатації. Вартість струминного принтера безпосередньо залежить від типу картриджа, який в ньому використовується. Якщо ви купуєте принтер з кольоровим картриджем, він буде коштувати дорожче, ніж друковане пристрій, обладнане тільки монохромним картриджем.

У струменевому принтері багато що залежить від кольору і яскравості його друку. Так використовують не тільки картриджі, але і підключити до пристрою систему безперебійної подачі чорнила (СБПЧ). З її допомогою можна обійтися без постійної заправки чорнилом картриджів. Якщо ви постійно друкуєте, то СБПЧ буде для вас оптимальним варіантом, так як фарба в трубках системи не пересохне.

У струменевих принтерах прийнято виділяти дві основні друкарські технології: термічну і п'єзоелектричну. За допомогою п'єзоелектричної технології забезпечується більш висока якість друку. Це досягається за рахунок роботи головки, яка зачерпує необхідну кількість фарби для друку певного файлу. Вартість подібних головок досить висока, тому попитом п'єзоелектричні принтери особливо не користуються. Термічні технологія друку відрізняється використанням спеціальної чутливої ​​паперу.

Також серед струменевих принтерів розрізняються підлогові і настільні. Якщо з настільними все зрозуміло, то підлоговий принтер володіють громіздкими габаритами і використовується виключно в офісах. Як правило, для подібної техніки відводитися спеціальне місце. Настільні принтери мають компактні габарити і використовується, як в офісах, так і в домашньому використанні.