Автоцивілка – застрахуйтесь обов’язково

Опубликовано: 21 февраля 2015
959 раз

Якщо мова йде про найбільш популярні види страхування, слід сказати про  автострахування. Вичерпну інформацію про автострахування ОСЦПВ можна отримати на http://vuso.ua/ua/oscpv. Придбавши поліс, водій транспортного засобу одразу буде відчувати себе більш упевненим і захищеним. І хоча дехто вважає ОСЦПВ додатковим збором грошей під час страхового платежу, все ж таки слід зауважити, що в житті трапляються різні, до того ж неприємні речі. Від ДТП, на жаль, ніхто не може бути застрахований: ні водій-початківець, ні водій з багаторічним досвідом керування. Саме у таких випадках на поміч і прийде страхування авто, що дасть можливість відшкодувати заподіяну шкоду життю, здоров’ю чи майну третім особам і захистить від будь-яких непередбачуваних ситуацій. 

Про автоцивілку чув, мабуть, кожен водій. До того ж, ОСЦПВ передбачено Законом України. Експлуатувати ТЗ, не маючи цього полісу, забороняється. Законодавство передбачило для таких випадків покарання у вигляді штрафу. Але це не найстрашніше, що може бути. Це добре розуміють ті, хто є власником стареньких вітчизняних  авто. Бо, згідно із статистикою, саме такі ТЗ найчастіше потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди, в порівнянні з іномарками та новими автомобілями.

Щоб придбати поліс, треба мати паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер, посвідчення на право керування транспортним засобом, техпаспорт, необхідні дані про технічний стан ТЗ і, за наявності, документ на пільгове отримання страховки. Щодо вартості автоцивілки, слід зауважити, що вона буде вираховуватись індивідуально і в залежності від деяких факторів. По-перше, це – водійський стаж, технічні характеристики  та строк експлуатації ТЗ. По-друге, на вартість полісу вплине і місце реєстрування, та напрямок використання ТЗ. І третім пунктом буде період дії автоцивілки.

Договір ОСЦПВ можуть укладати, згідно із законом, і фізичні особи, і компанії, і фірми (тобто юридичні особи), які експлуатують транспортний засіб законно. Варто відмітити, що функція самого полісу –  захистити не автомобіль застрахованої особи, а  учасників дорожнього руху, яким було завдано шкоди самою застрахованою особою, коли вона є винуватцем ДТП. Можна віддавати перевагу тому чи іншому виду страхування. Але, якщо враховувати кількість складних ситуацій на дорогах України, що постійно зростає, будь-який з видів страхування авто стає досить важливим.